Інформація щодо роботи відділу організації сприяння працевлаштуванню студентів у 2021р.

Епідемія внесла свої корективи, але не дивлячись на це, Відділ організації сприяння працевлаштуванню студентів спільно з деканатами та випусковими кафедрами продовжує роботу щодо сприяння працевлаштуванню здобувачів вищої освіти та випускників університету.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню студентів пройшов конкурсний відбір та взяв участь у онлайн курсі з кар'єрного консультування, що проводився серед закладів вищої освіти України в межах програми "Мріємо та діємо". Програма проходить за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Центром «Розвиток КСВ», Будуємо Україну разом (БУР), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Фахівці відділу успішно пройшли інтерактивні воркшопи, вебінари та практикуми, мета  яких вдосконалення методів роботи з питань  сприяння працевлаштуванню студентів. В рамках цього проекту відділом було проведено ряд заходів, на яких студенти знайомилися як з актуальними вакансіями, так і з можливостями проходження кар’єрних консультацій, які надає відділ.

Нещодавно в рамках курсу " Кар'єрне консультування для закладів освіти" Відділ організації сприяння працевлаштуванню студентів взяв участь у ZOOM воркшопах за темами «Здібності та компетентності: аналіз, співвідношення та значення у працевлаштуванні молоді» та «Інструменти визначення здібностей: аналіз результатів діагностики та практичне застосування  у роботі кар’єрного консультанта», організованого експертною платформою Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми  «Мріємо та діємо». На заходах досвідченні фахівці в сфері HR  докладно обговорювали ключові моменти працевлаштування молоді, ділилися міжнародною практикою та методиками, що використовуються  при прийомі на роботу фахівців як без досвіду так і ТОП менеджерів.

Зустрічі з роботодавцями, в яких взяли участь більше 100 здобувачів освіти, пройшли на дорожньому факультеті та на факультеті транспортних систем.

На дорожньо-будівельному факультеті відбувся Міні Ярмарок вакансій на якому презентували вакансії близько 10 підприємств дорожньої галузі. Він мав за мету знайомство здобувач вищої освіти з ринком праці в дорожній галузі.

А на факультеті транспортних систем пройшла зустріч з представниками компанії «Нова пошта», на якій здобувачі вищої освіти мали можливість познайомитися з вакансіями компанії та взяти участь у міні-конкурсі. Представники «Нової пошти» докладно розповіли про підприємство та запросили здобувачів вищої освіти ХНАДУ розпочати кар’єру, приєднавшись до успішної Української команди професіоналів.

В свою чергу співробітники відділу організації сприяння працевлаштуванню студентів познайомили учасників заходів з методами, що використовуються HR менеджерами при прийомі на роботу, та запросили здобувачів освіти пройти кар’єрні консультації, які проводяться відділом.

В рамках засідання Підйомно-транспортної академії наук України що проходила на базі кафедри будівельних та дорожніх машин ім. А.М.Холодова, відбулася зустріч з керівництвом Новокраматорського машинобудівного заводу. Ініціював цю зустріч декан механічного факультету Ігор КЕРИЧЕНКО. Серед питань, розглянутих на зустрічі, були такі, що безпосередньо стосуються практики, стажування, подальшого працевлаштування здобувачів вищої освіти та стажування викладачів університету. Як результат, укладено угоду про співпрацю між університетом та Новокраматорським машинобудівним заводом.

Продовжуючи знайомство з сучасними тенденціями ринку праці, здобувачі вищої освіти ХНАДУ спільно з Відділом організації сприяння працевлаштуванню студентів взяли участь в навчальному онлайн проекті для молоді - «Career DAY Talks від АрселорМіттал Кривий Ріг», що проходив на платформі Microsoft Teams. Спікер - провідні фахівці АрселорМіттал, розповіли учасникам заходу про початок свого шляху від практиканта до провідного інженера галузі, поділилися своєю історією успіху, надали поради як не загубити себе та що робити, коли опускаються руки. Учасники проекту отримали корисні поради та відповіді на питання, що цікавили. Всім учасникам було надіслано сертифікати.

Робота щодо сприяння працевлаштуванню здобувачів вищої освіти і випускників університету продовжується.